خانه » داعش » اخبار داعش » تلاش داعش برای ساخت پهپادهای مجهز به موشک

تلاش داعش برای ساخت پهپادهای مجهز به موشک

تلاش داعش برای ساخت پهپادهای مجهز به موشک

تلاش داعش برای ساخت پهپادهای مجهز به موشک

اخبار داعش :با توجه به پول های که داعش به دست آورده و حمایت برخی کشورها این گروه توانست با استخدام افرادی در ساخت سلاح و بمب پییشرفت چشمگیری کند و اکنون خبرهایی از تلاش داعش برای ساخت پهپادهای مجهز به موشک منتشر شده است.

به گزارش میهن گرام :وبگاه «دبکا فایل» در مطلبی ضمن اشاره به سرنگونی دو پهپاد داعش در استان الانبار، در غرب عراق از سوی نظامیان سنی این کشور با هدایت نیروهای آمریکایی و بیان این‌که پهپادهای سرنگون شده مجهز به دوربین‌های تجسسی جهت انتقال تصاویر به مقرهای فرماندهی داعش بودند، نوشت: نیروهای اطلاعاتی آمریکایی متوجه شده بودند که داعش این اواخر ساخت پهپاد هایی را در خارج موصل آغاز کرده است.

بر این اساس، افسران سابق ارتش عراق (متعلق به حزب بعث) که به داعش پیوسته‌اند آن‌ها را در این زمینه یاری رسانیده‌اند. البته نیروهای پیوسته به داعش از روسیه و کشورهای اروپای غربی نیز در حال انتقال تجربیات خود به داعش در ساخت پهپاد هستند.

دبکا در ادامه به نقل از منابع اطلاعاتی خود مدعی تلاش داعش در طراحی و ساخت پهپادهای مسلح شد . موردی که اخیرا در نشست  فرماندهان آمریکایی در پایگاه هوایی تامپا در فلوریدا نیز بحث گردید.

در این نشست به اطلاع فرماندهان آمریکایی رسیده شده که تروریست‌های داعش در مراحل پایانی ساخت و پرواز پهپادهای مجهز به موشک یا بمب هستند و در این مسیر نیروهایی را با دستمزدهای بالا از برخی کشورهای مسلمان  برای افزایش سرعت پهپاد‌ها به خدمت گرفته‌اند.
منبع:فارس

loading...

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*