خانه » داعش » اخبار داعش » پیش بینی حملات بعدی داعش در اروپا +عکس

پیش بینی حملات بعدی داعش در اروپا +عکس

پیش بینی حملات بعدی داعش در اروپا +عکس

پیش بینی حملات بعدی داعش در اروپا +عکس

اخبار داعش :حملات تروریستی داعش در فرانسه و شهر پاریس موجب به وجود آمدن نگرانی از به خطر افتادن امنیت اروپا در کشورهای مختلف شده است و با توجه به تهدید های مکرر داعش بر حمله به کشورهای مختلف اروپا تدابیر امنیتی بیشتری در این کشورها ایجاد شده است.

به نقل از میرور؛ کارشناسان استراتژی جنگ در اروپا نقشه‌ای از اهداف احتمالی داعش برای انجام عملیات تروریستی و مکان‌هایی که دارای ریسک بالاتری برای هدف قرار گرفتن از سوی داعش است، تهیه کرده‌اند. مشخص کردن شهرهای در معرض تهدید تروریستی از سوی داعش نشان می‌دهد، این گروه تکفیری احتمالا از شکل یک صلیب غول‌پیکر برای انجام عملیات تروریستی در اروپا استفاده می‌کند.

با توجه به تهدیدات مکرر داعش برای انجام عملیات تروریستی علیه آنچه “کفار” در اروپا می‌نامد، کارشناسان هشدار دادند حملات تروریستی دیگری مانند آنچه در پاریس روی داد، در انتظار اروپا خواهد بود. موسسه مطالعات جنگ (آی اس دبلیو) که نقشه اهداف بعدی داعش در اروپا را نشان می‌دهد، انگلیس را در معرض بیشترین ریسک مورد حمله قرار گرفتن از سوی داعش می‌داند. داعش اخیرا ۲ فیلم تهدیدآمیز علیه رُم و “پاپ فرانسیس،” رهبر کاتولیک‌های جهان، منتشر کرده است. تهدید پاپ فرانسیس به قدری جدی است که از او خواسته شده، سخنرانی سال نو مسیحی را با پوشیدن جلیقه ضد گلوله انجام دهد. پاپ فرانسیس تا این لحظه از سخنرانی با جلیقه ضد گلوله امتناع کرده است.

“ابو محمد عدنانی،” سخنگوی داعش،” ماه سپتامبر (شهریور) اعلام کرده بود: ما رُم را اشغال خواهیم کرد، صلیب‌های شما را درهم می‌شکنیم و زنانتان را به بردگی می‌گیریم. کشورهایی که علیه اسلام وارد جنگ شدند، آماده پاسخی کوبنده از سوی داعش باشند.

تهدید اخیر داعش مستقیما متوجه آمریکا، انگلیس، فرانسه، اتریش و آلمان است. برخی از کارشناسان معتقدند حمله داعش به رُم یک بلوف است و این گروه تروریستی فقط قصد تهدید و ارعاب مسیحیان را دارد.
منبع :باشگاه خبرنگاران

loading...

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*