خانه » داعش » اخبار داعش » احتمال افزایش حضور نظامی ترکیه در سوریه و عراق

احتمال افزایش حضور نظامی ترکیه در سوریه و عراق

احتمال افزایش حضور نظامی ترکیه در سوریه و عراق

احتمال افزایش حضور نظامی ترکیه در سوریه و عراق

اخبار داعش :مدتی هست که ترکیه به بهانه مبارزه با داعش و پ ک ک وارد سوریه شده است قبل از آن هم ترکیه در عراق حضور نظامی داشت. اکنون خبرهایی از احتمال افزایش حضور نظامی ترکیه در سوریه و عراق منتشر شده است.

به گزارش میهن گرام و به نقل از ابنا :منابع خبری تُرک امروز (چهارشنبه) به نقل از «رجب طیب اردوغان» از افزایش حضور نظامی ارتش این کشور در جنگ علیه داعش در سوریه و عراق خبر دادند.

این رسانه ها به نقل از رئیس جمهور ترکیه اعلام کردند: حضور نظامی ترکیه در سوریه و عراق به زودی افزایش خواهد یافت و به احتمال قوی این حضور پُر رنگ نظامی از شهر “رقه”، مرکز و پایتخت خلافت به اصطلاح اسلامی داعش آغاز شود.

اردوغان همچنین از حضور نظامی کشورش در عراق نیز خبر داد و اظهار داشت: در عملیات آزادسازی شهر “موصل” مرکز خلافت به اصطلاح اسلامی داعش در عراق، نیز شرکت خواهیم کرد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: ترکیه اسناد و اطلاعات مستندی در دست دارد که نشان از حضور عناصر گروه تروریستی تکفیری داعش در مناطق ترکمن نشین شمال شهر موصل و دیگر شهر های ترکمن نشین عراق، دارد و هدف این تروریست ها از حضور در اطراف مناطق ترکمن نشین عراق، قتل عام این شهروندان عراقی است که ترکیه به هیچ عنوان نمی تواند این را تحمل کند و برای حفظ موقعیت و زندگی آنان، خود دست به کار خواهد شد و با عناصر داعش در این مناطق خواهد جنگید.

شایان ذکر است طبق قوانین بین المللی هرگونه حضور نظامی هر کشوری در خاک کشور دیگر، منوط به اجازه از دولت مرکزی کشور هدف است و ترکیه در حضور نظامی خود در عراق و سوریه، به هیچ عنوان از دولت مرکزی آنها اجازه ای دریافت نکرده است و همین اقدام ترکیه، کاملا بر خلاف قوانین حقوق بین المللی و تمامیت ارضی کشورها می باشد.

داعش

loading...

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*